ghazachi-logo
headerAddImageXs
headUserImage

نحوه چیدمان میز ناهار خوری

آشپزی
1399/12/27

برای ترتیب دادن میز ناهار خوری برای یک مناسبت گاه به گاه یا برای وعده های غذایی روزمره ، مراحل زیر را دنبال کنید:

چیدمان میز ناهار خوری معمولی

ترجیح داده می شود قبل از شروع چیدمان وسایل روی میز ، پوششی را روی سطح میز قرار دهید ، تا غذا روی میز نریزد و حتماً باید لبه پوشش را بپوشانید. از لبه میز 2.5 سانتی متر فاصله دارد و می توان روکشی را انتخاب کرد که با کاسه ها و ظرف ها مطابقت داشته باشد ، که در بالای میز زیبا به نظر می رسد و پوشش سفید ساده نیز می تواند انتخاب شود.

ظرف ها را می توان با قرار دادن بشقاب غذای اصلی در مرکز پایین درب ، سپس قرار دادن بشقاب سالاد یا بشقاب سوپ در بالای ظرف اصلی به روش مناسبی چید ، در حالی که می توان دستمال ها را بین ظرف اصلی و پیش غذا قرار داد بشقاب یا داخل بشقاب پیش غذا قرار داده شود و می توان ظروف دسر را همراه با دسرها در زمان غذای غیررسمی آورد و می توان فنجان آب را روی چاقو روی درب قرار داد و در صورت تمایل به نوشیدنی یا آب میوه ، فنجان را می توان در سمت چپ فنجان آب قرار داد.

در موقعیت صحیح خود قرار بگیرند ، به عنوان مثال چنگال ها باید در سمت چپ بشقاب قرار بگیرند ، در حالی که قاشق ها و چاقوها باید در سمت راست قرار داشته باشند و محل آنها به تعداد ظروف استفاده شده بستگی دارد. استارترها باید در قسمت جلو قرار بگیرند علاوه بر این ، تیغه چاقو باید رو به صفحه باشد و دستمال را باید در سمت چپ چنگال یا در داخل صفحه قرار دهید.

یک میز ناهار خوری رسمی ترتیب دهید

قرار دادن یک سفره یا سفره در تمام طول میز ، قرار دادن یک پوشش روی هر صندلی ، نگه داشتن لبه پوشش در فاصله 2.5 سانتی متر از لبه میز ، انتخاب رنگ پوشش متناسب با ظروف و رنگ اتاق ناهار خوری ، و قرار دادن دستمال یا پوشش تزئینی روی پوشش اصلی میز ، با قرار دادن آن در وسط پایین درب ، دستمال ها باید مرتب جمع شده و روی روکش های کوچک ظروف قرار بگیرند ، و سپس غذا به طور مستقیم در بشقاب های این پوشش ها سرو می شود.

توصیه می شود ظروف را بر اساس ترتیب استفاده مرتب کنید ، و می توان آنها را با قرار دادن بشقاب اصلی ، سپس صفحه سالاد ، به دنبال آن بشقاب سوپ روی یکدیگر و نقره را با قرار دادن چنگال ها به در سمت چپ بشقاب ، و قاشق و چاقو در سمت راست ، و ابزار مورد استفاده باید خارج از میز چیده شود و با ابزارهایی که در کنار بشقاب استفاده می شود ، فنجان آب را می توان در کنار بشقاب قرار داد یا فنجان ها هستند به صورت مثلثی روی میز چیده شده است.

نحوه چیدمان میز ناهار خوری

 

چیدمان میزهای عروسی

در زیر برخی از ایده های تزئین سفره عروسی آورده شده است که ممکن است آنها را بسیار زیبا کند و همچنین مهمانان را خیره کند:

 • استفاده از روتختی هایی با رنگ های زنده: جلوه ای جذاب و درخشان به میز می بخشد ، در حالی که قطعه وسط می تواند یک گلدان ساده حاوی گلهای جذاب باشد و لیوانهای شیشه ای را می توان با پیچیدن کویل های ظریف به دور آنها تزئین کرد و دستمال های غذایی نیز می توانند روی صندلی آویزان شوید تا جلوه زیبایی به ظاهر آن بدهد میز عمومی میز و شماره میز را می توان به صورت هماهنگ در میان گلدان های حاوی گل قرار داد.
 • استفاده از یک پارچه میز کرباس: این در صورت است که عروسی خواهد شد در هوای آزاد، می دهد که جداول نگاه منحصر به فرد و زیبا برگزار شد.
 • استفاده از غذاهای باستانی چینی با ویژگی سنتی: که جلوه سنتی زیبایی به مراسم عروسی می بخشد.
 • استفاده از شمع های ظریف و ساده: با یک گل کوچک در مرکز آن ، ظاهری ساده و ظریف به عروسی می بخشد.
 • ساخته شده از پارچه Seersucker: رنگ صورتی را می توان از آن انتخاب کرد و می توان آن را با رنگ سفید مخلوط کرد و این نوع پارچه وقتی جلوه زیبایی می دهد که میز به روش مناسب به سایر لوازم جانبی مجهز شود.
 • میز را با تعداد زیادی دسته گل با رنگ های هماهنگ تزئین کنید: دسته های بلند را برای جلب توجه به میز اصلی قرار دهید.
 • استفاده از پارچه های سفید روشن با افزودن چترهای سفید: زیرا این باعث راحتی بیشتر می شود ، به خصوص اگر میز برای سرو یک وعده غذایی آماده شده باشد.
 • استفاده از رنگ های آبی و زرد برای تجهیز میزهای پذیرایی: زیبایی زیبایی به شما می دهد ، جایی که ملحفه ها می توانند آبی باشند و دستمال ها هم زرد است ، با توجه به اینکه رنگ آن ها یکدست است و یک قطعه میانی گلدان نیز می تواند باشد. اضافه شده تا جلوه زیبایی تری به میز ببخشد.
 • استفاده از پارچه های سفید و فنجان های ساده: با تأکید بر قسمت مرکزی با قرار دادن یک سبد آهنی پر از رنگ های جذاب.
 • استفاده از فنجان های رنگی به جای شفاف: علاوه بر تزئین میز با گل های ظریف و جذاب.
 • استفاده از صندلی های رنگی برای جلوه روشن به میز: همچنین ترجیح داده می شود فضای روی میز بیشتر شود و می توان نهال های سبز را نیز آویزان کرد تا جلوه ای طبیعی ببخشد و زیبایی کلی به مکان ببخشد.
 • قرار دادن چراغ های شمع که جلوه ای عاشقانه به مواد می بخشد.
 • استفاده از یک میز مرمر: از ظروف مرمری ظریف ساخته شده است که زیبایی زیبایی به آن می بخشد.
 • قرار دادن یک گروه از گلدان های کوچک: هر کدام حاوی یک گل برای هر میهمان ، یا هرکسی که پشت میز نشسته است.
 • استفاده از فنجان های کریستالی: با اندازه ها و شکل های مختلف برای آب و آب ، آنها را به صورت هماهنگ و سازمان یافته روی میز قرار دهید.

آداب غذا خوردن

برخی از آداب و رسوم در استفاده از قاشق و چنگال و نحوه غذا خوردن رعایت می شود ، به شرح زیر:

 • ابتدا از چنگال و قاشق دور از بشقاب استفاده کنید که برای سالاد و سوپ استفاده می شود و دسرها را اغلب بالای بشقاب می گذارند.
 • قرار ندادن آرنج ها روی میز ، و به حالت ایستاده نشسته و پاها را صاف روی زمین قرار دهید.
 • دستان خود را بر روی نوازش قرار دهید یا به آرامی روی میز قرار بگیرید.
 • قبل از خوردن لقمه بعدی ، مقدار کمی غذا بخورید و آنها را خوب بجوید.
 • نان با نگه داشتن آن عبور داده نمی شود ، اما سبد نان بالا می رود و از بین مردم عبور داده می شود.
 • کره یا مربا را روی بشقاب قرار دهید و مستقیماً روی نان قرار ندهید.
 • هنگام ترک میز دستمال را روی صندلی بگذارید.
 • چاقو و چنگال را هنگامی که غذا را تمام کردید روی بشقاب قرار دهید ، مطمئن شوید که لبه چاقو داخل آن است ، سپس دستمال را بدون اینکه تا بزنید کنار بشقاب قرار دهید.
 • دستمال را برداشته و روی پاها قرار دهید و دستمال بزرگ را می توان به دو نیم تقسیم کرد و در صورت سرو غذا ، غذا باید در سمت چپ و نوشیدنی در سمت راست سرو شود.
 • شروع نکردن به غذا خوردن اگر میزبان شروع نمی کند.
 • اگر به دلایلی می خواهید میز را ترک کنید ، فرد از میزبان عذرخواهی می کند و دستمال را روی صندلی می گذارد و نه روی میز.

توصیه های کلی برای چیدمان میز ناهار خوری

نکات کلی بسیاری در مورد چیدمان میز ناهارخوری وجود دارد ، از جمله موارد زیر:

 • ظروف و ظروف میز را طوری مرتب کنید که فاصله لبه آن تا لبه میز حدود 2.5 سانتی متر باشد و همین امر در مورد فاصله ظروف از صفحه اصلی نیز وجود دارد. این کار برای جلوگیری از ناپدید شدن یکی در زیر لبه کاسه یا بشقاب است.
 • کارد و چنگال را در قسمت مرکز مشخص شده بین دسته و لبه صاف آن نگه دارید. این کار برای جلوگیری از گذاشتن اثر انگشت روی آن است.
 • قرار دادن بیش از سه ظرف غذا همزمان در کنار ظرف اصلی ، به استثنای چنگال های غذا در صورت نیاز به همه آنها.
 • بین فنجان آب و چاقو حدود 2.5 سانتی متر فاصله بگذارید.
 • هنگام ترتیب تعداد نابرابر ، تجهیزات میز ناهار خوری را با تعداد فرد در برابر اعداد زوج مرتب کنید.

نحوه چیدمان میز ناهار خوری

میز شام

میز ناهار خوری به عنوان محلی برای ملاقات با خانواده و دوستان در نظر گرفته می شود ، جایی که آنها برای خوردن وعده های غذایی مختلف با یکدیگر دیدار می کنند ، و این مکانی است که بسیاری از مکالمات را رد و بدل می کنند و خاطرات زیادی ایجاد می شود که در اطراف آنها در حافظه حفظ می شود و ایده های زیادی برای تزئین میزهای ناهار خوری که می تواند ظاهری جذاب و درخشان به آنها بدهد که از او خسته نمی شود.

 • برچسب:
ارسال نظر
همچنین بخوانید ...
دستور تهیه استیک
آشپزی
دستور تهیه استیک

برش هاي گوشت گاو ، طباح يا استيک قطعاتي از گوشت هستند که به منظور بدست آوردن يک تکه گوشت نرم بر روي بافت ها بريده مي شوند و مي توان استيک را از مرغ ، ماهي يا گوشت گاو تهيه کرد و اين غذا را بسرخ کردن ، کباب کردن يا حتي براي ...

غذاهای ژاپنی
آشپزی
کوکی
آشپزی
کوکی

کوکی اسنک بسیار مقوی برای کیف مدرسه کودکان است چرا که با استفاده از مواد مغذی مانند موز تهیه شده و بصورت خانگی پخته میشود؛ همچنین میتوانید به همراه کودک دلبندتان این کوکی ها را آماده کنید.

دسر با خرما
آشپزی
دسر با خرما

با توجه به خواص بسیار بالای خرما، بهتر است در میان وعده های خود از خرما استفاده کنیم. خرما سرشار از فسفر، منیزیم، پروتئین، مس، آهن، و کلسیم میباشد. خرما به سوخت و ساز بدن نیز کمک میکند.

ته دیگ
آشپزی
ته دیگ

ته دیگ همانطور که از نامش پیداست، موادی است که در ته قابلمه قرار می گیرد و بسیار خوشمزه و لذیذ میباشد. ته دیگ در انواع مختلف با مواد مختلفی پخته میشود.

غذاهای نونی
آشپزی
غذاهای نونی

غذاهای نونی جایگزین خوبی برای غذاهای برنجی هستند، میتوانند گزینه خوبی برا شام و رژیم غذایی افراد باشند. چراکه بسیار سبک بوده ، سریع و براحتی تهیه میشوند. جهت تهیه غذاهای نونی با ما همراه باشید.

معروف ترین فست فود ها
کافه با منو صبحانه
آخرین مقالات