ghazachi-logo
headerAddImageXs
headUserImage

قهوه یا چای؟ کدام بهتر است؟

نوشیدنی
1400/03/01

اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید ، باید از افزودن قند و شیر به نوشیدنی صبحانه خود ، چه چای یا قهوه ، خودداری کنید.

در زمستان هیچ چیز به اندازه نوشیدن یک فنجان قهوه گرم یا یک فنجان چای در صبح حال شما را جا نمی آورد. این نوشیدنی ها نه تنها شما را گرم می کنند ، بلکه می توانند برای شروع روز انرژی اولیه مورد نیاز شما را تامین کنند.

اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید ، باید از افزودن شکر و شیر به نوشیدنی صبحگاهی خود جلوگیری کنید چون شکر و شیر دارای کالری زیادی می باشد. در این صورت ، شما فقط قهوه یا چای بدون مواد افزودنی می نوشید ، کدام یک سالم تر است؟

در ادامه گزارشی از مزایا نوشیدن قهوه یا چای که توسط وب سایت آمریکایی healthshots منتشر شده است میخوانید.

قهوه سیاه سرشار از آنتی اکسیدان است

ساندیا پاندی ، مشاور ارشد تغذیه در بیمارستان فورتیس ، محقق آنتی اکسیدان ها ، پتاسیم و منیزیم می گوید قهوه سیاه حاوی سطح بالایی از کافئین است که می تواند انرژی مورد نیاز شما را تامین کند.

تحقیقات به عمل آمده در “مجله بین المللی اپیدمیولوژی” نشان داد که افرادی که قهوه می نوشند در معرض خطر چاقی و دیابت نوع 2 کمتری هستند.

قهوه یا چای؟ کدام بهتر است؟

چای سیاه به کاهش وزن کمک می کند

چای و قهوه سیاه مشابه هستند ، اما کافئین و مواد مغذی آنها متفاوت است. در مقایسه با قهوه سیاه ، چای سیاه حاوی کافئین کمتری است که برای سلامتی مفید است ، به خصوص که چای فاقد چربی های اشباع است و باعث افزایش ایمنی بدن می شود. براساس تحقیقی که توسط “مجله تغذیه اروپا” منتشر شده است ،نوشیدن چای سیاه به روندکاهش وزن کمک میکند.

قهوه یا چای؟ کدام بهتر است؟

کدام سالم تر است؟

پاسخ به این سوال بستگی به خودتان دارد. اگر برای شروع ورزش به انرژی نیاز دارید ، قهوه سیاه مناسب شماست. اگر می خواهید کافئین خود را کاهش دهید ، چای سیاه انتخاب ایده آلی خواهد بود.

ساندیا به نوبه خود به افراد مبتلا به فشار خون در مورد نوشیدن قهوه سیاه هشدار می دهد و توصیه می کند از نوشیدن آن به طور کلی در عصرها خودداری کنند.

  • برچسب:
ارسال نظر
همچنین بخوانید ...
فواید قهوه چیست؟
نوشیدنی
فواید قهوه چیست؟

فواید قهوه صرفا در افزایش انرژی خلاصه نمی شود، بلکه خواصی از جمله افزایش هوشیاری، کاهش خطر بیماری قلبی و ... می شود که در این مقاله به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

فواید آب زغال اخته برای بدن
نوشیدنی
فواید آب زغال اخته برای بدن

مصرف آب زغال اخته برای پیشگیری بسیاری از بیماری ها ایده آل است. این نوشیدنی از عفونت های ادراری ساده گرفته تا سرطان را می تواند درمان کند. آب زغال اخته باعث پیشگیری طیف وسیعی از بیماری ها می شود. این نوشیدنی یک آنتی اکسیدان به حساب می آید که در برابر خطرات روزمره و جدی ترین بیماری ها از بدن محافظت می کند. به هیچ عنوان نباید خود را از نوشیدن آب زغال اخته محروم نمایید.

4 نکته تخصصی برای درست کردن چای به روش صحیح
نوشیدنی
قهوه یا چای؟ کدام بهتر است؟
نوشیدنی
معروف ترین فست فود ها
کافه با منو صبحانه
آخرین مقالات